Aktualności

Profilaktyka raka piersi

Rak piersi to jeden z czołowych zabójców kobiet w Polsce. W początkowym okresie nie daje on żadnych objawów, ale wcześnie wykryty jest uleczalny. Dlatego tak ważne jest, aby kobiety poddawały się regularnym badaniom mammograficznym, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany.

SZKOŁA RODZENIA

Zapraszamy przyszłych rodziców na bezpłatne zajęcia do Szkoły Rodzenia /Pawilon 1A/. Planowane rozpoczęcie zajęć - 26.10.2021 r., spotkania będą się odbywać we wtorki o godz. 15.00 i 17.00.

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie w SPSZOZ "Zdroje"

W sezonie grypowym 2021/2022 Ministerstwo Zdrowia przeprowadza bezpłatną akcję szczepień m.in. dla personelu medycznego, farmaceutów, nauczycieli, seniorów czy pensjonariuszy DPS-ów.

Komunikat nr 12 Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dawką przypominającą oraz dawką dodatkową uzupełniającą schemat podstawowy

Minister Zdrowia informuje, że mając na uwadze zalecenia Rady Medycznej, rozpoczął się proces wystawiania skierowań do e-rejestracji na szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 50 rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem.

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu

Szukasz pomocy medycznej w godzinach wieczornych i nocnych, w weekend lub święto? Zadzwoń na 800 137 200 i skorzystaj z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu (TPK).

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Działa na podobnych zasadach jak nocna i świąteczna opieka zdrowotna, z tą różnicą, że konsultacje udzielane są przez telefon. Dzięki niej łatwiej niż dotychczas otrzymasz niezbędną pomoc medyczną poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych. W dodatku bez wychodzenia z domu, cyfrowo i wygodnie. Wystarczy, że zadzwonisz pod bezpłatny numer telefonu 800 137 200.

#SZCZEPIMYSIĘ

Zachęcam Państwa do szczepienia się przeciw COVID-19 .
Z uwagi na niepokojące doniesienia ze świata nieunikniona jest czwarta fala. Ostatnio pojawiają się nowe informacje o mutacji Delta, która ma być bardziej zakaźna i może powodować cięższy przebieg choroby niż inne warianty koronawirusa.

Szczepiąc się, myślimy również o innych – członkach naszych rodzin, przyjaciołach i znajomych, ale również nieznajomych spotkanych na ulicy czy w sklepie.

Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem.

Razem możemy zwalczyć pandemię, uchronić przed COVID-19, ale też uratować komuś życie.

DOJAZD DO SZPITALA
  • W związku z zamknięciem przejazdu przez remontowane skrzyżowanie ulic Walecznych -Mączna -Pszenna, a tym samym utrudniony dojazd do kompleksu szpitalnego przy ul. Mącznej 4, przedstawiamy alternatywne dojazdy do głównej bramy szpitala.
SZKOŁA RODZENIA

Zapraszamy przyszłych rodziców na bezpłatne zajęcia do Szkoły Rodzenia /Pawilon 1A/. Planowane rozpoczęcie zajęć - 28.07.2021 r., spotkania będą się odbywać we wtorki o godz. 15.00, 17.00 i 19.00.

PRZEGLĄD I NAPRAWA APARATU RTG W PORADNI PRZY UL. WOJCIECHA

W dniu 30.06.2021 od godziny 11.00 w pracowni RTG przy ul. Św. Wojciecha 7 planowany jest przegląd i naprawa aparatu RTG. W związku z powyższym nie będzie możliwości wykonywania badań RTG. Przepraszamy za utrudnienia.

PODWÓJNA MOC POMAGANIA DLA ODDZIAŁÓW PSYCHIATRII DZIECI I MŁODZIEŻY

Szanowni Państwo,
trwa akcja „Podwójna Moc Pomagania”, której beneficjentem jest nasza placówka.
Grupa Santander Bank Polska, w odpowiedzi na wyzwania związane ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży, szczególnie dotkniętych w czasie pandemii, przeznaczyła 1 mln zł na wsparcie 16 polskich szpitali z oddziałami psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Kolejny 1 milion złotych przekaże, podwajając dobrowolne wpłaty w zbiórce charytatywnej „Podwójna Moc Pomagania”.

SZKOŁA RODZENIA

Zapraszamy przyszłych rodziców na bezpłatne zajęcia do Szkoły Rodzenia /Pawilon 1A/. Planowane rozpoczęcie zajęć - 22.06.2021 r., spotkania będą się odbywać we wtorki o godz. 15.00,  17.00 i 19.00.

WZNAWIAMY PORODY RODZINNE

Z przyjemnością informujemy, że już od soboty 1 maja wznowione zostają w naszej placówce porody rodzinne - przyszłe mamy znów będą mogły wspólnie z bliską osobą dzielić radość i szczęście towarzyszące narodzinom potomka. Zaostrzone procedury dotyczące środków ochrony i zachowań na bloku porodowym nadal jednak obowiązują. Podczas przyjęcia do szpitala osoba towarzysząca wypełnia ankietę epidemiologiczną. Przez cały czas pobytu w szpitalu musi mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos, rękawiczki oraz fartuch ochronny.

Prośba o wsparcie na Dzień Dziecka

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka, najważniejsze święto wszytskich Dzieci. Tego dnia chcielibyśmy obdarować wszystkich małych pacjentów drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, że dzięki Państwa pomocy pacjenci wszytskich Oddziałów Dziecięcych spędzą ten dzień radośnie i choć na chwilę uda im się zapomnieć o chorobie i stresie związanym z pobytem w szpitalnej sali.

Otwarcie "Siłowni pod chmurką" dla Oddziału psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej

Pandemia i związane z nią ograniczenia dotykają wszystkich. To jednak szczególnie ciężki czas dla pacjentów, którzy tygodniami lub miesiącami przebywają w szpitalu i nie mogą spotkać się z najbliższymi. W tej grupie chorych znajdują się także dzieci i młodzież leczeni na oddziałach psychiatrycznych. To z myślą właśnie o nich Coffeedesk ufundował „Siłownię pod chmurką”, której montaż na naszym szpitalnym patio właśnie dobiegł końca.

PROŚBA O WSPARCIE

Nasi specjaliści od lat wdrażają nowe formy leczenia i terapii, które mogą pomóc pacjentom z chorobami psychicznymi. Niestety, pandemia i związane z nią obostrzenia uniemożliwiają realizację wielu projektów integrujących i aktywizujących tę społeczność. A z miesiąca na miesiąc potrzebujących pomocy i wsparcia psychicznego przybywa. Stąd pomysł wyjścia z terapią na zewnątrz, do pierwszego takiego w regionie szpitalnego ogrodu terapeutycznego, który właśnie powstaje w naszym szpitalu.

Podziękowanie

Serdeczne podziękowania dla Stwarzyszenia "Jak nie my to kto" oraz Gminnego Ośrodka Kultury Przelewice i życzliwych mieszkańców za przekazane książki, gry, zabawki, puzzle oraz materiały dydaktyczne i biurowe dla Oddziału Chirurgii Dziecięcej, Ortopedii i Urologii.

PORADNIA STOMATOLOGICZNA

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdroje” informuje, że Pracownia Stomatologiczna mieszcząca się przy ul. Mącznej 4 (pawilon 2) wznowiła swoją działalność.

więcej

Proszę wybrać budynek, najeżdzając kursorem na mapie

adresy

Szpital
ul. Mączna 4, 70-780 Szczecin
Centrala tel. 91 880 6250
tel. 91 880 6200
fax 91 880 6203
Poradnie przy ul. Św. Wojciecha
ul. Św. Wojciecha 7, 70-410 Szczecin
tel. 91 880 6086
Rejestracja tel. 91 880 6008
Opieka psychiatryczna i Leczenie Uzależnień
ul. Św. Wojciecha 7, 70-410 Szczecin
Rejestracja tel. 91 880 6092, 91 880 6113
Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
ul. Św. Wojciecha 7, 70-410 Szczecin
Rejestracja tel. 91 880 6032
Biuletyn Informacji Publicznej Narodowy Fundusz Zdrowia Ministerstwo Zdrowia Rzecznik Praw Pacjenta Korupcja szkodzi zdrowiu
Szpital Zdroje Szpital Zdroje

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny
Zakład Opieki Zdrowotnej “ZDROJE”

ul. Mączna 4
70-780 Szczecin

tel. 91 88 06 250 tel. 91 88 06 200
Strona używa cookies Dowiedź się więcej