Oddział Położnictwa i Ginekologii z Pododdziałem Patologii Ciąży

Zobacz mapę

Pawilon 1, wejście C, I piętro

ODDZIAŁ POŁOŻNICTWA

Lekarz kierujący oddziałem: dr n. med. Andrzej Niedzielski – specjalista ginekolog-położnik
Położna koordynująca: mgr Bogumiła Górecka

Telefony kontaktowe:

  • sekretariat: 91 880 6521
  • gabinet ordynatora: 91 880 6520
  • z-ca pielęgniarki oddziałowej: 91 880 6300
  • dyżurka położnych: 91 880 6378
  • sala porodowa: 91 880 6316

E-mail: sekretariatgin(at)szpital-zdroje.pl

Opis działalności:

Oddział oferuje kompleksową opiekę nad przebiegiem ciąży, również tej wysokiego ryzyka, a następnie odbycie porodu rodzinnego w komfortowych warunkach w towarzystwie najbliższej osoby. Szpital „Zdroje” jest pierwszą w Szczecinie jednostką, która wprowadziła tzw. porody rodzinne. Oddział ma w tym zakresie bogate, kilkunastoletnie doświadczenie, a wśród rodzących par cieszy się bardzo dobrą opinią i uznaniem.

Serdecznie zapraszamy przyszłych rodziców na bezpłatne zajęcia w Szkole Rodzenia.

Kurs liczy siedem spotkań. Zapisy pod nr telefonu 508875136.
Szczegółowe informacje dostępne tutaj.

Oddział oferuje pełną gamę metod łagodzenia bólu okołoporodowego. O wszystkich pacjentki są informowane przez personel bloku porodowego i to one wybierają te formy, które w ich ocenie będą dla nich najbardziej dogodne. W początkowej fazie porodu ból łagodzony jest przede wszystkim metodami nieinwazyjnymi. A tych jest wiele. Wykorzystuje się muzykoterapię, worki SAKO, piłki, chodzenie, masaże, ćwiczenia rozluźniające czy immersję wodną – pacjentka może skorzystać z ciepłego natrysku. Szpital posiada specjalne koło porodowe, na którym pacjentki rodzą w najbardziej dogodnych dla siebie pozycjach wertykalnych, których zastosowanie ma między innymi działanie przeciwbólowe. Od kilku lat w swojej ofercie posiada także elektrostymulację oraz gaz rozweselający podawany drogą wziewną, który rodząca sama, choć pod nadzorem położnej, aplikuje w momencie nasilenia bólu. W szpitalu wykonywane jest także znieczulenie zewnątrzoponowe, podawane po wyrażeniu przez pacjentkę świadomej zgody na ten rodzaj analgezji porodu, o ile nie ma przeciwwskazań medycznych do wykonania tego typu zabiegu.

Podczas porodu każda rodząca ma do swojej dyspozycji jednoosobową salę gwarantującą zachowanie poczucia intymności podczas porodu.

Po porodzie, jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, noworodek jeszcze na sali porodowej jest przystawiany do piersi mamy i przebywa razem z nią przez cały czas pobytu w szpitalu, dzięki obowiązującemu w oddziale systemowi rooming-in.

Podczas pobytu w placówce personel udziela mamom wszelkich niezbędnych rad. Certyfikowani doradcy laktacyjni instruują jak karmić piersią i otaczać najlepszą opieką nowonarodzone dziecko.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy w oddziale dwa POKOJE RODZINNE. Skorzystać z takiej opcji może tata noworodka, siostra, mama, przyjaciółka lub inna wskazana przez Was osoba pełnoletnia. Pobyt osoby towarzyszącej w pokoju rodzinnym jest świadczeniem odpłatnym. Więcej informacji znajduje się w regulaminie - Regulamin dla osób korzystających z pokoju rodzinnego.pdf

Oddział Położnictwa współpracuje z Bankami Komórek Macierzystych - istnieje możliwość pobrania krwi pępowinowej bezpośrednio przy porodzie u wszystkich pacjentek, które  z różnych wskazań wyrażają chęć i zgodę na przechowywanie krwi pępowinowej dla swojego dziecka.

Przy oddziale funkcjonuje Poradnia Ginekologiczno-Położnicza, Poradnia Patologii Ciąży oraz Poradnia Laktacyjna. Oddział posiada tytuł „Szpital Przyjazny Matce i Dziecku” .

W naszym szpitalu dostępny jest sprzęt zakupiony w ramach programu polityki zdrowotnej "Za życiem" na lata 2022-2026 w zakresie zadania pn: Odżywianie mlekiem kobiecym noworodków i niemowląt - zakup sprzętu do pozyskiwania mleka kobiecego i jego przechowywania dla podmiotów leczniczych wspołpracujących z bankami mleka kobiecego.
Sprzęt ten jest niezbędny do stymulacji i utrzymania laktacji u matek dzieci przedwcześnie urodzonych. Ponadto jego dostępność w naszym podmiocie leczniczym zwiększy prawdopodobieństwo karmienia piersią dzieci po okresie hospitalizacji, w czasie której były żywione mlekiem z banku mleka kobiecego.
Jednocześnie informujemy, iż posiadamy umowę współpracy z bankiem mleka kobiecego funkcjonującego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 2 PUM w Szczecinie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia placówki przed dokonaniem wyboru miejsca odbycia porodu! Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu  91 88 0 6375 lub 91 880 6316.

Pozwólcie nam wziąć udział w tej wspaniałej przygodzie jaką są przygotowania do narodzin Waszego dziecka!

 

 

ODDZIAŁ GINEKOLOGII
Pawilon 1, parter

Lekarz kierujący oddziałem: dr n. med. Andrzej Niedzielski – specjalista ginekolog - położnik
Pielęgniarka oddziałowa: mgr Grażyna Kędzierska – specjalista pielęgniarstwa rodzinnego

Telefony kontaktowe:

E-mail: ginekologia(at)szpital-zdroje.pl

Opis działalności:

Na Oddziale Ginekologii wykonywany jest pełen zakres diagnostyki oraz terapii kobiecego narządu rozrodczego.

Wykwalifikowany zespół pracowników oddziału posiada do dyspozycji profesjonalne laboratorium oraz zawansowane pracownie USG, KT, MRI i PET umożliwiające pełną ocenę obrazową.

Szeroka diagnostyka onkologiczna i możliwość radykalnego leczenia operacyjnego pacjentek z nowotworami żeńskich narządów płciowych, pozwalają na zapewnienie optymalnej ścieżki terapeutycznej, dzięki ścisłej współpracy z Zachodniopomorskim Centrum Onkologii. W ramach programu wczesnego wykrywania raka szyjki macicy na oddziale prowadzona jest pogłębiona diagnostyka kolposkopowa i histopatologiczna.

Leczenie mięśniaków z zastosowaniem różnych metod operacyjnych i zachowawczych, a także leczenie operacyjne innych schorzeń ginekologicznych z wykorzystaniem technik laparoskopowych i hysteroskopowych, umożliwiają pacjentkom szybki powrót do codziennych obowiązków. Dzięki zastosowaniu laparoskopii i hysteroskopii możliwa jest także diagnostyka zabiegowa przyczyn niepłodności oraz innych dolegliwości.

Diagnostyka i leczenie hormonalne umożliwiają skuteczną, efektywną i bezpieczną terapię w przypadku różnego rodzaju zaburzeń hormonalnych.
Zaburzenia statyki narządu rozrodczego, w połączeniu z nietrzymaniem moczu, są leczone z wykorzystaniem pełnej diagnostyki urodynamicznej oraz różnorodnym zakresem operacji, w tym z użyciem nowoczesnych siatek i taśm.

Po zabiegach zapewniamy powrót do zdrowia w przytulnych i profesjonalnie wyposażonych salach jedno i dwułóżkowych, pod stałą opieką wykwalifikowanych lekarzy i położnych.

Oddział posiada przyszpitalną poradnię ginekologiczną, z której korzystają pacjentki w procesie przygotowania do operacji i kontynuacji leczenia.


PODODDZIAŁ PATOLOGII CIĄŻY
Pawilon 1A

Lekarz kierujący oddziałem: dr n. med. Andrzej Niedzielski – specjalista ginekolog-położnik
Położna koordynująca: mgr Bogumiła Górecka

Telefony kontaktowe:

E-mail: sekretariatgin(at)szpital-zdroje.pl

Opis działalności:

W Oddziale Patologii Ciąży zapewniany jest nadzór i monitorowanie ciężarnych w przypadku ciąż wysokiego ryzyka.

 

 OPIEKA PSYCHOLOGA

Drodzy Rodzice.
W naszym oddziale istnieje możliwość skorzystania z konsultacji z psychologiem Panią mgr Aleksandrą Mikulka.

Rodzicu, jeżeli czujesz taką potrzebę, albo masz wątpliwości nie wahaj się i umów wizytę.

Możesz to zrobić od pon. - pt. w godzinach 11:30 – 15:00 pod numerem telefonu: +48 662-762-327
lub 91 88-06-504.

Dear Parents.
We would like to inform that our ward provide consultations with psychologist Ms Aleksandra Mikulka. 
Do not hesitate to make an appointment. You can do it directly by calling psychologist at +48 662-762-327 or 91 88-06-504 Monday — Friday from 11:30 am to 3:00 pm.

Serdecznie zapraszam również na konsultacje online. Szczegóły pod numerem telefonu +48 662-762-327.
Online consultations available. More information @ +48 662-762-327

Lokalizacja:

Proszę wybrać budynek, najeżdzając kursorem na mapie

adresy

Szpital
ul. Mączna 4, 70-780 Szczecin
Centrala tel. 91 880 6250
tel. 91 880 6200
fax 91 880 6203
Poradnie przy ul. Św. Wojciecha
ul. Św. Wojciecha 7, 70-410 Szczecin
tel. 91 880 6086
Rejestracja tel. 91 880 6008
Opieka Psychiatryczna i Leczenie Uzależnień
ul. Św. Wojciecha 7, 70-410 Szczecin
Rejestracja tel. 91 880 6092, 91 880 6113
Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
ul. Św. Wojciecha 7, 70-410 Szczecin
Rejestracja tel. 91 880 6032
Szpital Zdroje Szpital Zdroje

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny
Zakład Opieki Zdrowotnej “ZDROJE”

ul. Mączna 4
70-780 Szczecin

tel. 91 88 06 250 tel. 91 88 06 200
Strona używa cookies Dowiedź się więcej